V Zemnom neďaleko Nových Zámkov sa uskutočnili v dňoch 21. až 22. apríla majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke federácie GPC/WPC. Už počet 200 nahlásených pretekárov naznačoval, že to bude súťaž s rekordnou účasťou. Nakoniec sa zúčastnilo celkom 173 súťažiacich za účasti pretekárov  z  Maďarska a Srbska….  

 VÝSLEDKY EQ>>>   VÝSLEDKY RAW>>>    FOTOGALÉRIA>>>

Početné publikum malo možnosť vidieť veľmi hodnotné výkony. V kategórii do 90 kg s vybavením EQ to bol súboj medzi Vladimírom Urbanom z Komárna 257,5 kg a Jánom Matejom z Bardejova 252,5 kg. Vynikajúci výkon podal ešte dorastenec Igor Kucirka z Giraltoviec ktorý v hmotn. kategórii do 75 kg utvoril nový slovenský rekord mužov výkonom 210 kg. Najhodnotnejší výkon v kategórii s vybavením EQ podal maďarský pretekár Istvan Juhasz, ktorý pri telesnej hmotnosti 84,5 kg zdolal 280 kg a týmto výkonom sa stal zároveň aj absolútnym víťazom.

V kategórii bez vybavenia RAW sme mali možnosť vidieť veľmi vyrovnané výkony vo váhovej kategórii 75 a 82,5 kg. Výkonnostne zaujal Ján Budzák z Bardejova ktorý pri hmotnosti 71,5 kg výkonom 135 kg sa stal majstrom Slovenska a treba pripomenúť, že to bola jeho prvá súťaž. V kat. do 100 kg spolu súťažili až 17 borcov. V tejto kategórii zvíťazil Maďar Zsolt Hetyesi výkonom  230 kg. Pekným výkonom sa prezentoval aj Vlado Flimel, ktorý výkonom 222,5 kg v kat. do 110 kg zvíťazil v konkurencii 12 pretekárov. Spomenúť treba aj výkon Jána Orosza zo Zemného ktorý vo vekovej kategórii masters a hmotnostnej do 140 kg zatlačil 220 kg. Absolútnym víťazom RAW sa stal Lászlo MESZAROS z Maďarska, ktorý s veľkou rezervou v hmotn. kat. do 140 kg zatlačil 282,5 kg.

Organizátorom súťaže Ján Orosz pripravil veľmi kvalitné preteky na vysokej úrovni. Pretekári pri príprave na jednotlivé pokusy mali dokonale informácie v podobe kamerového prenosu z pódia a cez monitory  mohli sledovať výkony svojich súperov.

Plné obsadené hľadisko cca 250 divákov mohlo sledovať dianie na pódiu ako aj na veľkom plátne umiestnenie jednotlivých pretekárov. V dejisku nechýbala ani zriadená reštaurácia v ktorej si prítomní mohli vybrať z 5 druhov jedál. Zabezpečený bol tiež priamy prenos zo súťaže v regionálnej televízií.