V druhej polovici novembra sa uskutočnili medzinárodné Majstrovstvá štátu Izrael, kde bolo pozvaných 150 pretekárov z rôznych štátov sveta. Do Izraela vycestoval osem členný tím.

Preteky sa vydarili všetkým Slovákom, Ján Orosz pretekal v tlaku na lavičke masters, Ivan Giňovský v trojboji a v mŕtvom ťahu, Ľubomír Trstenský v mŕtvom ťahu a Janík Velgos v tlaku na lavičke a v mŕtvom ťahu. Ľuboslav Velgos, otec už teraz slávneho Janíka, si na majstrovstvách obliekol rozhodcovský dres. Mladý Janík vyhral všetko. Prvé miesto dosiahol v benchpressse 340 kg, národný rekord, neoficiálny svetový rekord, absolútny víťaz bez rozdielu hmotnosti od 13 do 23 rokov. Získal tiež prvé miesto v mŕtvom ťahu RAW 260 kg, národný a neoficiálny svetový rekord, absolútny víťaz bez rozdielu hmotnosti od 13 do 23 rokov.

Po súťaži Slovenská výprava absolvovala návštevu Jeruzalema a Mŕtveho mora, kde sa snažila nabrať veľa nových síl do budúcna.

„Na tieto súťaže sme boli pozvaní organizátormi a predstaviteľmi štátu Izrael, takéto súťaže sú veľkou výzvou a poctou. Zbierame skúsenosti a snažíme sa podať čo najlepší výkon, rozobrať s organizátormi priebeh pretekov, vzájomne si poradiť, a samozrejme vybojovať titul danej krajiny,“ prezradil Ľuboslav Velgos, ktorý je zároveň prezidentom Slovenskej asociácie silového trojboja.

Výsledky:
Jan Orosz, 1. miesto – kat. RAW tlak – 210kg, Absolútny víťaz masters,
Ivan Giňovský, 1. miesto – kat. RAW trojboj – 537,5 kg masters
Ivan Giňovský, 1. miesto – kat. RAW mŕtvy ťah-masters

viac fotiek nájdete na FB