Športujem od 6.rokov, hral som futbal, volejbal a hokej. S trojbojom som začal v roku 1984 v Lokomotíve Prešov. Mojím prvým trénerom bol Jirko Procházka a Dušan Skirkanič. Dlhé roky som trénoval sám, až posledných 8 mesiacom spolupracujem s Marcelom Matejom. 
 
Povolanie:vodič
Vek:45 rokov, ženatý, manželka Tatiana
Deti:Michal (4), Adam (2,5), Matej (1,5)
Najväčšie úspechy:7x majster Slovenska v trojboji
2.miesto na majstrovstvách Slovenska v tlaku
1.miesto na ME-WPC 2008 Talsi Lotyšsko
2.miesto na MS-GPC 2008 Leamington Anglicko
Kde si trénoval?

Začínal som v Prešove na Lokomotíve, vtedy ešte fitka neboli. V Prešove som pracoval, ako vojak s povolania.

Pamätáš sa na svoje prvé výkony?

Drep 120kg, tlak 100kg, ťah 170kg.

Aká bola tvoja prvá súťaž?

Boli to majstrovstva okresu v roku 1985 v Prešove. Drep 185kg, tlak 115kg, m. ťah 235kg, spolu 535kg v kat. do 90kg.

Na ktorú súťaž najradšej spomínaš a na ktorú nie?

Ja mám na súťaže iba dobré spomienky, boli sme stále dobra partia. Každú súťaž sme brali ako športovo-spoločenskú udalosť. No tou naj boli M-SR v Bánovciach n/B keď som sa stal 1.krát majstrom slovenská. Kde som porazil svojho kamaráta Juraja Pástora.

Kedy si mal svoj prvý dres a kto ti ho kúpil?

Na rok si nepamätám, ale bolo to veľmi dávno. Ja som mal dresy medzi prvými a kúpil mi ho Dušan Skirkanič na ME. V mojich dresoch súťažili aj kamaráti, lebo ja som nemal a ani nemám problém s požičaním, keď niekto potrebuje. Nie každý si mohol dovoliť kúpiť dres.

Ktorí boli tvoji najväčší súperi?

Každý rok niekto iný, ale všetkých som porazil! A stal som sa majstrom slovenská. No tí naj boli Juraj Pástor, Rasťo Ševcech a Aladár Uherik.

Kto bol tvoj vzor na začiatku?

Žiadny vzor som nemal, ale obdivoval som Dušana Skirkaniča, nechápal som, že ako môže dvíhať také obrovské kila.

Za ktoré oddiely si súťažil?

Lokomotíva Prešov, Štart Snaha Bardejov, Power klub Beňadikovce, PWL Prešov a momentálne POCAR Prešov.

Aké máš teraz najlepšie výkony?

Drep 330kg, tlak 195kg, mŕtvy ťah 310kg, trojboj 835 kg.

Ako si spokojný so sezónou?

Je to moja najlepšia sezóna. Získal som 7.titul majstra slovenská, stal som sa majstrom Európy, skončil som druhý na MS. Vo všetkých disciplínach som si spravil osobné rekordy.

Čo si myslíš, v čom je ukryté tvoje zlepšenie?

Za všetkým hľadaj ženu. Mám perfektnú manželku, ktorá ma vo všetkom podporuje. Je mojou veľkou oporou, fanúšikom, ale aj veľkým kritikom. Som v psychickej pohode, na každý tréning sa teším, trénujem s radosťou. Mám nové dresy, zmenil som techniku v drepe, v mŕtvom ťahu som prešiel z klasiky na sumo. Spolupracujem s Marcelom Matejom pri tvorbe tréningu. Tak, že keď to všetko spojím, iné ako zlepšenie nemohlo prísť.

Bola príprava na túto sezónu náročná, alebo nie?

Ešte nikdy som nemal takú prípravu, ako tento rok. Prakticky trénujem bez prestávky už 12 mesiacov. Cítim už aj únavu, ale aj napriek tomu sa na každý tréning teším a trénujem s radosťou a v pohode.

Máš svoj športový sen?

Mal som ho, tak ako každý malý chlapec. Ale už sa mi splnil, keď som sa stal majstrom Európy.

Akú hudbu a aké filmy máš rád?

Rád počúvam country, rád pozerám historické filmy a české komédie .

Aké sú tvoje záľuby?

Pešia a vodná turistika. Mojou srdcovou záležitosťou sú Vysoké Tatry. Mám ich prechodené skoro celé. A mám splavených aj niekoľko riek.

Ako a kde najradšej relaxuješ?

Najlepšie sa cítim v rodinnom kruhu, s manželkou a deťmi. Tam naberám nové sily a pohodu. Rodina je u mňa na prvom mieste, ostatné sú nepodstatné veci.

Prečo si prestúpil do WPC/GPC?

23 rokov som bol v IPF/EPF. Súťažil som, robil som rozhodcu, ako predseda Power klubu Beňadikovce som organizoval rôzne súťaže. Bolo ako bolo, nikdy som sa nesťažoval, všetko som bral s rezervou a s úsmevom na tvári, až kým na nás neurobili v roku 2007 podraz pred ME. Všetko sme si platili sami, prípravu, cestovné, ubytovanie, stravu a štartovné. No asi tri týždne pred súťažou mi zavolali, aby som si ešte pripravil 16000,-Sk na dopingovú kontrolu, lebo keď si nezaplatím tak nepôjdem nikde. Ja som im povedal, že nikomu nič platiť nebudem, že s trojbojom končím. A bol som rozhodnutý s trojbojom nadobro skončiť. No článok v novinách o vzniku novej asociácie zmenil moje rozhodnutie. Zavolal som Matejovi a začal som s tréningom. Ja osobne tu mám iné a lepšie možnosti ako som mal predtým. Zatiaľ som spokojný. Trénujem a chodím na súťaže vonku, mám čo som chcel. A čo bude ďalej? To sa uvidí.

Ako vyzerá tvoj denný jedálniček?

Žiadny špeciálny jedálniček nemám, jem to čo mi navarí manželka.

Aká je tvoja súčasná telesná hmotnosť?

Momentálne vážim 101kg, ale moja hmotnosť sa pohybuje od 98-102kg.

A čo sponzori, alebo si všetko platíš sám?

Bez pomoci sponzorov a kamarátov z Anglicka by som sa nemohol pripravovať tak, ako sa pripravujem. Kúpili mi dresy, výstroj a preplácajú mi všetky náklady. Platili mi aj cestu na MS WPC na Floride. Takými naj sú: Potravinárske strojárne Svidník, CVČ Giraltovce, ing. Tibor Demko, Združenie Chránime kraj pod Duklou, Daniel Cimbora,

Kde pracuješ?

Pracujem, ako vodič na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva vo Svidníku.

Aké máš plány na sezónu 2009?

Nad sezónou 2009 som ešte neuvažoval, ale určite sa budem chcieť čo najlepšie pripraviť na ME GPC v máji v Bardejove. Zaujímavé môžu byť aj ME WPC vo Fínsku, kde by som chcel zobrať aj manželku, lebo si to zaslúži.

Akú máš vysnívanú metu, ktorú by si chcel dosiahnuť?

Keď som začínal tak som si na papierik, ktorý mám odložený napísal štyri čísla 300-200-350-850. No či sa mi to podarí ukáže čas.

Čo by si odkázal mladým začínajúcim trojbojárom?

Aby boli trpezliví, aby sa nenáhlili za ťažkými váhami, všetko má svoju postupnosť, nech si určia svoj cieľ a nech za nim trpezlivo idú. Budúcnosť majú pred sebou. Ja som čakal skoro 25rokov. A dočkal som sa.