1. Apríl – 2. Apríl 2017 Majstrovstvá Poľska v silovom trojboji
Biala Podlaska – Zalesie / Poľsko

Úspešný začiatok sezóny začali trojbojári v Poľskom meste Biala Podlaska – Zalesie, kde sa konali dňa 1.4. – 2.4.2017  Majstrovstvá Poľska v silovom trojboji a v tlaku na lavičke. Naše Slovensko reprezentovali Soňa Zbrehová, Janík Velgos a Ján Matej st.,ktorí sa medzi poľskými liftermi nestratili.

V sobotu nastúpila na pódium Soňa Zbrehová, ktorá potvrdila svoju zvyšujúcu sa výkonnosť, v druhom pokuse vytvorila nový Svetový rekord výkonom 60 kg v kat. do 67,5kg, čo ju hneď posunulo na 1. miesto, získala tak titul Majsterky Poľska a tým si aj zabezpečila účasť na tohtoročných Majstrovstvách Európy a Sveta.

Nedeľa bola plná očakávaní štartom Jána Mateja a Janíka Velgosa.

Ján Matej pretekal v kat. Masters 65 – 69 rokov, kde tretím pokusom zapísal výkon 157,5 kg, čo mu zaručilo s prehľadom 1. miesto v tejto kategórií, titul Majstra Poľska a titul absolútneho víťaza masters od 65 do 69 rokov bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára.

Janík Velgos opäť nesklamal a pri nahlasovaní základu 1. pokusu – 270 kg, si u súťažiacich hneď vytvoril rešpekt. Bol to aj druhý najvyšší základ týchto Majstrovstiev Poľska a to hneď veštilo, že bude bojovať o popredné priečky medzi dorastencami až mužmi. Prvý pokus zvládol bravúrne s prehľadom, hneď na druhý pokus si dal naložiť 275 kg, čo bol aj hneď nový svetový rekord v jeho kat. od 13 do 15 rokov, ktorý zvládol, ale neohrial sa veľmi dlho, lebo na tretí pokus si dal naložiť 280 kg, Janík to s veľkou rezervou prekonal, čím vytvoril a posunul hranicu Svetového rekordu o 10 kg vyššie, celá hala burácala, lebo to bol najväčší výkon týchto Majstrovstiev, obsadil tak 1.miesto a získal tak ďalší titul Majstra Poľska, plus titul absolútny víťaz dorastencov, bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára od 13 do 23 rokov.