České mesto Příbram sa stalo 7.4.-9.4.2017, dejiskom spoločných Majstrovstiev Česka a Slovenska v silovom trojboji a drepe. Zišli sa tam najsilnejší pretekári oboch krajín, ktorí mali možnosť po prvý krát súťažiť aj v samostatnej disciplíne drep. Prítomnosť delegáta GPC pána Jána Mateja, zaručovala po prekonaní a uznaní Európskych a Svetových rekordov, o ich zápis do svetových tabuliek. Organizáciu pretekov sa zhostil domáci klub Powerlifting Suda s Jánom Sudom a Jánom Vojtechovským, ktorí pripravili trojdňový pretek, na veľmi vysokej športovej úrovni. Na spoločných majstrovstvách sa zúčastnilo 265 pretekárov, medzi ktorými sa nestratili ani naši Bardejovčania z klubu KSTak Matej Bardejov. Denne sledovalo živý internetový prenos a zároveň výsledkový servis powerlifter.cz – 24.768 divákov z oboch krajín, čo svedčí o veľkom záujme a sledovanosti celých Majstrovstiev.
V piatok štartovali naše dievčatá a ich výkony boli ohromujúce.

Soňa Zbrehová pretekala v kat. dorastenka T2-17-19 rokov, do 67,5kg RAW, kde pri drepe – 120kg, tlaku – 62,5kg, mŕtvom ťahu – 145kg, total -327,5kg, si vybojovala 1. miesto v sil.trojboji , 1. miesto v drepe a 3. miesto v absolútnom hodnotení dorasteniek, bez rozdielu hmotnosti a veku pretekárky. Soňa vyrovnala všetky svoje osobné rekordy a jej forma stúpa k blížiacim sa majstrovstvám Európy, ktoré sa budú konať v Poľsku v Bialej Podlaske.

Jana Vašková získala 1. miesto a titul majsterky Česko-Slovenska v sil trojboji, stala sa absolútnou víťazkou bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára junioriek, za drep – 195kg SVETOVÝ REKORD, tlak – 115kg SVETOVÝ REKORD, mrtvy ťah – 225kg SVETOVÝ REKORD, total – 535kg SVETOVÝ REKORD, Jana tentoraz pretekala o kat. vyššie do 90kg RAW, kde vo všetkých disciplínach vytvorila nové úctihodné Svetové rekordy, ktoré boli excelentne a potvrdili tým jej umiestnenie na vrchole svetových tabuliek powerliftingu.

Monika Mikulová – Puzderová 1. miesto v kat. ženy open, do 67,5kg RAW, drep -125kg, tlak – 95kg NR, mŕtvy ťah- 135kg, total – 360,5kg, Monika pretekala ľahúčko a pritom spravila národný rekord v tlaku na lavičke výkonom 95kg, obsadila tak v absolútnom hodnotení 3. miesto medzi ženami bez rozdielu hmotnosti a veku pretekárky.

Slávka Ratvajská získala 1. miesto v sil. trojboji, 1. miesto v drepe a 3. miesto v absolútnom hodnotení ženy masters. Pretekala do 56kg RAW – drep – 112,5kg, tlak – 57,5kg, mŕtvy ťah – 135kg NR, total – 305kg, Slávka prepísala národný rekord v mŕtvom ťahu a to výkonom 135kg, čím si vybojovala miestenku na majstrovstvá Európy v Poľsku.

V nedeľu sme čakali na štart Janíka Velgosa a oplatilo sa. Janík išiel do každej disciplíny s rešpektom a zodpovednosťou, čo mu prinieslo 1.miesto v sil.trojboji, 1.miesto v drepe a 1.miesto v absolútnom hodnotení bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára. Pretekal v kat.dorastenec T1-13-15 rokov do 125kg EQ, drep – 340kg SVETOVÝ REKORD, tlak – 290kg SVETOVÝ REKORD, mrtvy ťah – 255kg SVETOVÝ REKORD, total – 885kg SVETOVÝ REKORD. Janík spravil vo všetkých disciplínach svetové rekordy, kde značne vysoko posunul hranicu výkonov dorastencov vo svetových tabuľkách, lenže to mu nestačilo a vo štvrtom pokuse v tlaku na lavičke si dal naložiť neuveriteľných 300kg, ktoré s veľkým prehľadom vytlačil a vytvoril tak nový svetový rekord, ktorý ešte nikto nikdy na svete v jeho rokoch nezvládol. Janík tak nielenže obhájil titul, ale aj zvíťazil medzi mužmi v sil.trojboji a drepe.

Všetkým pretekárom ďakujeme za vzornú reprezentáciu mesta Bardejov, klubu KSTaK Matej Bardejov a Slovenska.