Dňa 12.-14.5. 2017 sa v prímorskom meste Odessa, konali Medzinárodné Majstrovstvá Ukrajiny v silovom trojboji, v tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu

Medzi 270 pretekármi z Ukrajiny, Slovenska, Moldavska, Azerbajdžanu, Litvy, Ruska, Arménska, Estónska, Gruzínska, Lotyšska, Bieloruska, sa nestratil ani reprezentant Slovenska Janik Velgos ,študent Hotelovej akadémie Jána Andraščíka v Bardejove, ktorý obhajoval titul Majstra Ukrajiny z roku 2016.

Majstrovstvá Ukrajiny boli na vysokej organizačnej a výkonnostnej úrovni, čo nasvedčovalo k veľkým súbojom, medzi zúčastnenými pretkármi.

Janík Velgos vo svojich pätnástich rokoch potvrdil, že právom patrí medzi Svetovú špičku mužov v benchpresse (v tlaku na lavičke), nezľakol sa tvrdej konkurencie a v nedeľu nastúpil na pretek, kde bol zaradený do skupiny medzi  päťtnástich mužov. Vo veľmi dobrej atmosfére a za buracajúceho applausu prekonal hranicu 300kg, kde vytvoril najväčšší dosiahnutý výkon na týchto Majsrovstvách Ukrajiny, porazil všetkých mužov vo všetkých kategóriach a získal tak zaslúžene 1.miesto + titul Majstra Ukrajiny a titul Absolútneho víťaza, bez rozdielu hmotnosti a veku pretekára.